O společnosti

O společnosti

Společnost HUBTEX zaujímá již mnoho let přední místo na trhu přepravní techniky a logistiky. Tam, kde výrobci standardní přepravní techniky končí, HUBTEX teprve začíná. Těžištěm našich obchodních aktivit je výroba speciálních nestandardních přepravních vozíků, bočních vozíků a vozíků speciálně koncipovaných pro přepravu těžkých a objemných břemen. Naše vozíky přispívají k dosažení efektivního toku materiálu a překládky zboží v uličkách skladovacích a výrobních prostor nejrůznějších výrobních a obchodních společností. Vozíky jsou přitom doslova šité na míru velmi konkrétním potřebám daného podniku, respektive skladu. Naše koncepce se vyznačují nejvyšší možnou flexibilitou a popřípadě i multifunkcionalitou.

Základní údaje

Sídlo společnosti: Fulda (Německo)
Rok založení: 1981
Obrat: cca 56 mil. euro (2016)
Počet zaměstnanců: cca 260, z toho 35 inženýrů/techniků a 31 učňů

Zaměření

Výroba přepravních vozíků na nejvyšší technické úrovni.
60 sériových typů vozíků a speciální vozíky.

KVALITA

Díky rozsáhlým znalostem v oblasti koncepce, konstrukce a výroby bočních a speciálních přepravních vozíků se společnost HUBTEX vypracovala ke své velikosti a uznávané pozici na světovém trhu.

 

Inovace a kvalita jsou pro nás klíčem k úspěchu. Společnost HUBTEX se od jejího založení podařilo nastavit mezinárodní měřítka pro celou řadu vývojových a výrobních inovací. Zpětná vazba od našich zákazníků z celého světa je důležitým faktorem při vývoji konstrukce a designu nových vozíků a pomáhá nám tím optimálně plnit nejrůznější požadavky trhu.

 

„Zákazník nás živí“ – toto heslo je jednoznačnou hnací silou, od něj se odvíjí nadprůměrná motivace společnosti a jejích zaměstnanců. Dokazuje to minimální fluktuace zaměstnanců, která je pro společnost HUBTEX skutečně typická. Společnost si tak zachovává hodnotné znalosti a hlavně zkušenosti svých zaměstnanců a může tak dále úspěšně rozvíjet síť svých zákazníků.

 

Zertifikate

 • ISO 9001:2015
  (Gültig bis: 10.07.2021)
 • Herstellerqualifikation "Schweissen"
  (Gültig bis 11.07.2020)
 • IHK-Ausbildungsurkunde

 

 

 

 

Arbeitssicherheit und Gesundheitsschutz

Unsere Nachhaltigkeitspolitik ist im Sinne des Gesundheitschutzes und der Sicherheit von Mitarbeitern und Mitbürgern ausgerichtet.

Unsere Grundsätze dafür lauten:

 • keine Unfälle
 • keine berufsbedingten Erkrankungen

In diese Grundsätze werden auch alle Partnerfirmen und deren Mitarbeiter einbezogen. Für eine Zielerreichung und damit verbundene Schulung dieser Mitarbeiter setzt HUBTEX verschieden Medien ein.

Die Funktionalität unseres Arbeitssicherheitsmanagementsystems wird seit 2012 durch die Berufsgenossenschaft BGHM mit dem Gütesiegel "Sicher mit System" bestätigt.

 • Zertifikat "Sicher mit System"
  (Gültig bis: 31.03.2018)
 • Sicherheitshinweise für Besucher

 • Plakat "Die wichtigsten Sicherheitsregeln"

 • Betriebsordnung für Fremdfirmen (inkl. Fremdfirmenerklärung)
  (Stand 2015)