Obrázek
Orangery in Fulda

Fulda
BURADA EVDE.


Doğu Hesse'deki Fulda'daki HUBTEX Maschinenbau GmbH & Co. KG, 1981'den beri uluslararası pazar için yeniden kullanılabilir forkliftler ve özel cihazlar üretmektedir. Başlangıçta Petersberg'deki küçük bir salonda yer alan HUBTEX, sadece bir yıl sonra Fulda-West sanayi bölgesinde yeni inşa edilen üretim tesisine dönüştü. Üretim, servis, depolama ve idare konularında yaklaşık 450 çalışanı bulunan HUBTEX'in kalbi burada atıyor.
HUBTEXIANER'ın birçoğu Fulda ya da çevredeki Vogelsberg ve Main-Kinzig-Kreis bölgelerinden gelmektedir. Ve yeni çalışanlarla bile, Fulda'nın ikinci bir ev olması genellikle uzun sürmez. Almanya'da merkezi bir konuma sahip olan bölge, sadece ekonomik kalkınma ve büyüme için en uygun iklimi sunmakla kalmaz, aynı zamanda yüksek yaşam kalitesi ile de karakterize edilir.

View Rhön Fulda

Sempatik. YAŞANABİLİR.
KISA PORTRE BÖLGESİ

Tüm bölgede, çok sayıda restoran ile birlikte geniş bir yürüyüş ve bisiklet parkuru ağı sizi kısa ve uzun turlara davet ediyor. Almanya'nın ortasındaki merkezi konum sayesinde 7 ve 66 otoyollarındaki Kassel ve Würzburg'da ve bir saat içinde Frankfurt am Main'de olabilirsiniz. Frankfurt-Berlin güzergahındaki trenler ve Hamburg-Münih güzergahındaki trenler Fulda istasyonunda durduğundan demiryolu ağına bağlantı da mükemmel.
İlçe koltuğu, genellikle Hessen'deki en güzel şehir olarak adlandırılan yaklaşık 69.000 nüfusa sahip barok Fulda şehridir. Şehirde ve bölgede toplam yaklaşık 220.000 kişi yaşıyor. Aynı ismin piskoposluğunun merkezi olan Fulda, sadece St.Salvator Katedrali çevresindeki barok binaları ile değil, aynı zamanda sürekli büyüyen üniversite ve yıllık müzikal yazlarıyla da biliniyor. İlçenin doğusunda, Hessen'in 950m'de en yüksek dağı olan Wasserkuppe ile Rhön alçak dağ aralığının Hessian kısmı bulunur.

Bisiklet ve yürüyüş turlarına ek olarak, aynı adı taşıyan nehirde kano, Fulda veya Wasserkuppe'de kayma gibi boş zaman etkinlikleri için çok sayıda başka spor mevcuttur. Elbette Fulda'da futbol ve hentbol meraklıları için çok sayıda teklif var. Genel olarak, Fulda bölgesinin hala daha kırsal olduğu söylenebilir, ancak otomotiv yan sanayi, makine ve tesis mühendisliğindeki çok sayıda büyük şirket, aynı zamanda giderek hizmet sektöründe de giderek daha fazladır.
Genel olarak, bölge sadece ekonomik gücü ile değil (işsizlik Hessen eyaletindeki en düşük düzeydir) değil, her şeyden önce zaten birkaç ödül alan aileler için yüksek yaşam kalitesi ile karakterizedir.

View of the town palace in Fulda

GÜÇLÜ BİR EKİP.
BÖLGE SÖZÜMÜZ

HUBTEX için sponsorluk başlı başına bir amaç değildir. Taahhüdümüzle, çalışanlara, ailelerine ve bölgeye bir şeyler vermek ve bu nedenle kültür, spor ve iş alanlarında çok sayıda projeyi desteklemek istiyoruz. Çocukların ve gençlerin tanıtımı burada bizim için özellikle önemlidir. Bu nedenle, örneğin, isim ortağı olarak başladığından beri Fulda masa tenisi gençlik merkezini destekliyoruz. Bölgedeki en iyi eğitmenlerle çocuklar ve gençler orada en uygun eğitim koşulları altında eğitiliyor. Yetenekli genç sporcuların tanıtımına katkıda bulunmak ve bireysel olarak uyarlanmış yeterlilik önlemleri sunmak istiyoruz.

Gençlik performans merkezine sponsor olmanın yanı sıra, engelli ve engelsiz insanların sportif faaliyetlerle katılımını teşvik eden yenilikçi bir proje olan sporu da destekliyoruz. Ağustos 2012'de tekerlekli sandalye masa tenisinde iki kez Paralimpik birincisi olan Holger Nikelis tarafından kurulan, kendini dahil etme konusunda halkın bilinçlendirilmesi hedefini belirledi. Buna ek olarak, eğitim verir ve sporda gençleri engelliler için destekler.

Obrázek
HUBTEX Nachwuchsleistungszentrum